Kategorie
AdAgri Aktualności

Pozostawać w kontakcie z klientem w trakcie kwarantanny

Rolnicy z ogromną powagą dostosowują się do zaleceń aby ograniczać kontakty. W tym przypadku nie ma możliwości na zastępstwo albo chorobowe. Zmiany w komunikacji pomiędzy firmą a rolnikiem muszą pojawić się natychmiast.

Rolnicy z ogromną powagą dostosowują się do zaleceń aby ograniczać kontakty. W tym przypadku nie ma możliwości na zastępstwo albo chorobowe. Zmiany w komunikacji pomiędzy firmą a rolnikiem muszą pojawić się natychmiast.

W większości firmy szybko wdrożyły wytyczne i zalecenia wydawane przez inspektoraty sanitarne. Zmiany są widoczne w placówkach handlowych jak również w spotkaniach bezpośrednich. Pomimo tej trudnej sytuacji można nadal prowadzić bardzo dobrą komunikację z Waszymi klientami. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Poinformuj klientów jakie podejmujesz środki aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Wyślij e-mail do swoich klientów i umieść oznakowanie w swoim sklepie, aby zapewnić ich, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby chronić ich zdrowie, gdy odwiedzają Twój sklep. Podziel się z nimi wszelkimi protokołami wzmożonego czyszczenia, dezynfekcji i higieny, których przestrzegasz, i daj im znać, że egzekwujesz samokwarantannę wśród wszystkich pracowników, którzy mogą mieć objawy. Jeśli zmieniasz swoje godziny pracy lub zamykasz swój sklep na czas dezynfekcji, powinieneś poinformować o tym również swoich klientów.

Zwiększ swoją obecność w social media

Twoi klienci są już na portalach społecznościowych, ale w dzisiejszych czasach prawdopodobnie znacznie częściej sprawdzają, aby uzyskać najnowsze informacje na temat wirusa. Niezależnie od tego, czy publikujesz informacje o wirusie, czy też starasz się oferować lekką, pozytywną treść, która pomaga uwolnić trochę myśli, pomocne może być zwiększenie częstotliwości wysyłania wiadomości.

Oferuj rozwiązania niestandardowe, załatwianie spraw online

Jeśli Twoja firma posiada już rozwiązania e-commerce, przypomnij klientom, że mogą nadal robić zakupy za pomocą www. Rozważ zaoferowanie kuponu lub zniżki, aby zachęcić klientów do robienia zakupów w Internecie.
Bądź kreatywny w szukaniu pomysłów na nową formę prezentacji swojej oferty.

Możesz oferować wsparcie telefoniczne i mailowe dla swoich klientów, ale teraz nadszedł czas, aby zwiększyć możliwości obsługi klienta i zapewnić swoim klientom możliwość dotarcia do Ciebie – bez względu na to, gdzie się znajdują. Media społecznościowe to dobre miejsce na początek, ponieważ możesz zaoferować opcję czatu poprzez komunikator Facebook, WhatsApp i inne platformy komunikatorów internetowych. Możesz także oferować opcje wideokonferencji przez Skype’a lub FaceTime’a, Zoom’a dzięki czemu klienci będą mogli czuć się „twarzą w twarz”, nie będąc tam w rzeczywistości osobiście.