Kategorie
AgroFakt.pl Aktualności

395 tysięcy użytkowników AgroFakt.pl

Niebanalny kontent, bardzo dobre wyniki w wyszukiwarce Google oraz zwiększona konsumpcja internetu złożyły się na rekordową liczbę użytkowników portalu AgroFakt.pl w marcu.

Niebanalny kontent, bardzo dobre wyniki w wyszukiwarce Google oraz zwiększona konsumpcja internetu złożyły się na rekordową liczbę użytkowników portalu AgroFakt.pl w marcu.

Kiedy kilka lat temu uruchamialiśmy projekt AgroFakt.pl zależało nam na tym aby dostarczać dla rolników treści praktyczne. Takie, które pomogą w codziennym gospodarowaniu, które będą przedstawione w sposób zrozumiały i łatwy, ale zarazem nowoczesny. Portal był i nadal jest tworzony z myślą o rolnikach ale również firmach, które produkują dla rolników. Ta mieszanka powyższych cech oraz naszego 20-letniego marketingowego doświadczenia w rolnictwie przyczyniły się do tego, że w marcu portal osiągnął swoje rekordowe wyniki. Jego strony oglądało ponad 395 tysięcy unikatowych użytkowników.

W porównaniu do ubiegłego roku jest to blisko 30 procentowy wzrost. Portal znajduje odbiorców w różnych grupach wiekowych. Największy procentowy odsetek stanowią rolnicy w wieku 25-34 lat (40%), następnie 35-44 (19%). Niemalże co trzeci rolnik odwiedzający portal jest wieku z przedziału 45+.

Tematy, które angażowały rolników w ostatnim miesiącu to przekrój tego z czym na codzień się zmagają. Od spraw związanych z KRUSem, przez agrotechniczne tematy, jak skracanie zbóż, nawożenie. Ważne były aktualne tematy związane z pandemią COVID-19, dobrostanem zwierząt, restrukturyzacją małych gospodarstw, pomocą suszowa czy cenami zbóż.

Wspólnie z portalami AgroFoto.pl oraz AgriTrac.pl liczba użytkowników w marcu przekroczyła wielkość 1,1 mln.