Kategorie
AgriTrac Aktualności

Czy są ograniczenia w rejestracji traktorów i przyczep?

Rozwój pandemii COVID-19 zatacza coraz szersze kręgi. Po pierwszym tygodniu kwarantanny widać wyraźne zmiany w rejestracji traktorów rolniczych.

Rozwój pandemii COVID-19 zatacza coraz szersze kręgi. Po pierwszych tygodniach kwarantanny widać wyraźne zmiany w rejestracji traktorów rolniczych.

Przypomnijmy, że rejestracje pojazdów są podległe starostwom powiatowym. A te w całym kraju działały w ostatnim tygodniu w dużym chaosie. Na szczęście rejestracje pojazdów w większości powiatów odbywały się, to jednak na mapie Polski można znaleźć miejsca, gdzie zostały zupełnie wstrzymane i urzędy nie działały.

Możemy posłużyć się liczbami. Jeszcze do 12 marca średnia dzienna liczba rejestracji mieściła się w przedziale 120-160 traktorów dziennie. Od 14 marca  widzimy spadek do około 50-60 sztuk dziennie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i będziemy starali się na bieżąco przekazywać wszystkie informacje, które mogą się okazać istotne. Te będą dostępne na naszym blogu www.agritrac.pl

Dilerów ciągników rolniczych prosimy o współpracę w zakresie naszej zamkniętej grupy AgriTrac – Dealerzy, która jest na portalu na Facebook.

Zależy nam na tym aby budować katalog dobrych praktyk, rozwiązań i pomysłów, które mogą przyczynić się m.in. do podtrzymywania rejestracji pojazdów, utrzymywania dobrego kontaktu na lini rolnik-diler.

Brak rejestracji pojazdów jest jednoznaczny z brakiem możliwości ich sprzedania. Ten problem dotyczy zarówno rolników jak i dilerów.